Nowości i wydarzeniaO nasDokumentyOrganizacjaDziałalnośćSprawozdaniaUchwałyGaleria obrazówMapa serwisuKontaktAkcelerator NGO
2016.05.24 Medale dla Mam

 Mama na Medal 2016

24 maja 2016r. odbyła się uroczystość wręczenia medali w siedzibie CKiS w Koninie. Uroczystość poprowadziła Prezes Mirosława Wieczorkiewicz, podkreślając szczególne zaangażowanie w przygotowaniu Gali Prezes Honorowej Elżbiety Streker-Dembińskiej, Zarządu: Mirosławy Wieczorkiewicz, Agnieszki Niekochańskiej, Renaty Tomczak, Izydory Smakulskiej, Anety Modrzyńskiej oraz Członkiń Stowarzyszenia: Agnieszki Nędzkiej i Anny Chmieleckiej-Janasek.               
W roku 2016 Kapituła-Członkinie Stowarzyszenia wyróżniła Mamy na Medal: Bożenę Pyzder, Lidię Rafalską, Monikę Janiak, Irenę Zaworską, Krystynę Leśniewską, Barbarę Makowską, Dagmarę Kuznowicz, Barbarę Szymańską, Jadwigę Roztropińską.

Bożena Pyzder - Wspaniała Mama – trójki niezwykłych synów, super nauczyciel, wymagający a jednocześnie wyrozumiały szef – Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im.C.K.Norwida w Koninie. Odpowiedzialna, „uporządkowana”, decyzyjna, wyrozumiała. Placówka przez Nią zarządzana odnosi liczne sukcesy i zdobywa wiele certyfikatów – Srebrna Szkoła 2016. Kierując się fundamentalnymi chrześcijańskimi wartościami zawsze podkreśla, że najważniejszy jest drugi człowiek – troszczy się o swoich uczniów, nauczycieli, pracowników.
Lidia Rafalska - Wspaniała Mama -  której poświęcenie uwieńczone uśmiechem na twarzy jej niepełnosprawnego dziecka stanowi przykład i podporę dla pozostałych Rodziców podopiecznych Fundacji „Podaj Dalej” w Koninie, w życie której jest ogromnie zaangażowana. Mama podziwiana za to, że daje swoim dzieciom to, co najważniejsze – miłość ponad wszystko. „Kocham Mamę za wszystko, że wierzy we mnie i, że zawsze uczy mnie, że mam nie tracić nadziei” – mówi Iga – Jej córka.
Monika Janiak - Wspaniała Mama – dwójki dzieci, w tym niepełnosprawnego Krystiana. Zwyczajnie niezwykła i niezwykle zwyczajna. Mama, która ludziom, którzy Ją znają kojarzy się z takimi przymiotnikami jak: skromność, dobro, wrażliwość, cierpliwość, serdeczność i oddanie. Mama, dla której wspieranie innych jest naturalnym odruchem i ludzką powinnością. Przewodnicząca Rady Rodziców Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie.Ambasador Rodziców i niezawodny partner społeczności szkolnej. Działa z Klubem Olimpiad Specjalnych, wspiera 36 Drużynę Harcerską „Nieprzetartego Szlaku”, współpracuje ze Stowarzyszeniem „Razem Damy Radę”.
Irena Zaworska - Niezwykła, niezastąpiona Mama Darka - podopiecznego Fundacji „Otwarcie”.                    Kobieta o wielkim sercu, życzliwa, obdarzająca wszystkich sympatią, roztaczająca wokół siebie niesamowity spokój i przyjazną atmosferę. Aktywnie włącza się w działania Fundacji, służy swoją pomocą i wsparciem podczas eventów, wyjazdów i wszelkich wydarzeń.
Krystyna Leśniewska - Wspaniała Mama trzech synów, kochana babcia. Pielęgniarka o niezwykłym sercu.  Jak mówią pacjenci oraz koleżanki „Pani Krysia to taka nasza mamuśka”. Działa społecznie dla dobra mieszkańców Konina, pełni funkcję ławnika Sadu Okręgowego.  Jest autorytetem i cieszy się szacunkiem wielu ludzi. Laureatka III miejsca w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego – Pielęgniarka Roku 2016.
Barbara Makowska - Wspaniała Mama , babcia, koleżanka w pracy, kierowniczka świetlicy Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich w Koninie. Pełna zapału, szalonych pomysłów, niosąca pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Niezwykła osoba, pełna miłości, ciepła, zrozumienia, współczucia i szacunku dla drugiego człowieka. Nie ma osoby, która oparłaby się urokowi Pani Basi.  Zawsze daje siebie w 100%.
Dagmara Kuznowicz-Wolska - Wspaniała Mama trzech córek – niesamowita i kochająca. Wzór Mamy oddanej opiece i wychowaniu swoich dzieci oraz swoich podopiecznych Środowiskowego Ogniska Wychowawczego. Profesjonalnie łączy obowiązki rodzicielskie, zawodowe i społeczne. V-ce prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – pasjonatka aktywności i działalności społecznej.

Barbara Szymańska - wspaniała Mama Oli - dziewczynki z autyzmem uczęszczającej do Przedszkola z Oddziałami dla Dzieci z Autyzmem ,,Pinokio" w Koninie. Z uporem i cierpliwością bardzo mocno zaangażowana w terapię i edukację swojego dziecka, poszukując aktywnie nowych rozwiązań terapeutycznych. Będąc zawsze otwartą na potrzeby innych, bardzo aktywnie uczestniczy w działaniach Przedszkola na rzecz dzieci, wspiera inicjatywy w zakresie wzrostu poziomu funkcjonowania placówki.
Jadwiga Roztropińska – wspaniała i pełna poświęcenia Mama, babcia i prababcia, emerytowana nauczycielka. Nie zaprzestała działać na rzecz pomocy dla drugiego człowieka. Niezwykle oddana, troskliwa dla koleżanek i kolegów z Dziennego Domu dla Osób z Chorobą Alzhaimera. Zawsze niosąca uśmiech i emanującą pozytywną energią.
Iwona Koziarska – wspaniała Mama, której poświęcenie, uwieńczone uśmiechem na twarzy jej niepełnosprawnego dziecka, stanowi przykład i podporę dla pozostałych Rodziców podopiecznych Fundacji ”Otwarcie” w Koninie. Pedagog podziwiany za okazywane ciepło, cierpliwość, systematyczność w licznych działaniach na rzecz rozwoju dziecka niepełnosprawnego.              
 

Prowadząca Prezes Stowarzyszenia przedstawiła i powitała tegoroczne bohaterki uroczystości oraz Mamy na Medal z lat ubiegłych. Wśród zaproszonych gości obecni byli: wiceprezydent Miasta Konina Sławomir Lorek, Radna Miasta Konina, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Honorowy Prezes Stowarzyszenia ONA- Elżbieta Streker-Dembińska, przedstawiciel posłanki PE Krystyny Łybackiej – Tadeusz Tomaszewski, w zastępstwie Dyrektora MBP w Koninie –Henryka Janaska – Aleksandra Baumgart , Dyrektor PSM I i II st w Koninie – Krzysztof Pydyński, reprezentujący Dyrektora CKiS w Koninie p.Elżbietę Barszcz: Danuta Pydyńska i Ryszard Wojdak, Dyrektor III Liceum – Bożena Pyzder wraz z pedagogim Zofią Mac, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie – Ewa Matczak-Gaj wraz z Kierownikiem Praktyk Jolantą Knapkiewicz, Dyrektor Zespołu Szkół w Liścu Wielkim Agnieszka Niekochańska wraz z nauczycielami i młodzieżą, Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Katarzyna Rzymkowska wraz z nauczycielami, pedagogiem i psychologiem szkolnym, Dyrektora MDK – Lucyna Lenard –Wożniak, Prezes TPD w Koninie- Krystyna Chowańska wraz z pracownikami, Prezes TIO- Anna Lewandowska wraz z pracownikami, Prezes Fundacji Otwarcie – Dariusz Loch z pracownikami, w zastępstwie Prezes Fundacji Podaj Dalej- Zuzanny Janaszek-Maciaszek – Joanna Szymczak , Prezes Stowarzyszenia Gepetto – Anna Leśna-Szymańska z pracownikami, Prezes Kongresu Kobiet – Ewa Jeżak,  Prezes Stowarzyszenia Konińskiego Kongresu Kobiet Ewa Jeżak oraz nauczyciele, młodzież Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zychlinie. Towarzyszyły uroczystości media konińskie:   Beata Pieczyńska i Telewizja Wielkopolska.

Uroczystość rozpoczęła się wysłuchaniem koncertu w wykonaniu Anny Falkiewicz- utworów: Niebieski i Sutra Serca, wraz z muzykami: Jakubem Szczapem i Sebastianem Michalakiem. Prowadząca spotkanie Prezes zwróciła się do gości z przesłaniem, w którym budząc wzruszenie, brzmiały słowa  o miłości do matek, ich świętości, ich roli w naszym życiu, roli nas - matek.

Prezes Stowarzyszenia dokonała prezentacji Mam na Medal 2016 i Mamy z roku 2015 Iwony Koziarskiej. Fundatorem pamiątkowych statuetek była Honorowa Prezes Stowarzyszenia ONA – Elżbieta Streker-Dembińska. W imieniu Prezydenta Miasta Konina – v-ce Prezydent Sławomir Lorek podarował Mamom m.inn. monograficzne opracowanie o naszym mieście. Współorganizator – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Henryk Janasek, w jego imieniu Aleksandra Baumgart oraz Anna Chmielecka-Janasek obdarowały uczestniczki wspaniałymi książkami m.inn. konińskiej pisarki - Wenedy Janiny Parathoner „Zapomniany mocarz”. Młodzież Zespołu Szkół w Liścu Wielkim, pod kierunkiem Dyrektora Agnieszki Niekochańskiej i nauczycieli Zespołu, podkreśliła uroczystą atmosferę święta, przedstawiając przygotowany okolicznościowy program artystyczny. Młodzież ta  także przygotowała własnoręcznie okolicznościowe kartki z życzeniami dla przybyłych gości. Pan Tadeusz Tomaszewski obdarował bohaterki upominkami ufundowanymi przez posłankę Krystynę Łybacką. Uroczysty wieczór zakończył się niespodzianką. Uczniowie klasy gastronomicznej ZSEU w Żychlinie wsparli Stowarzyszenie angażując się w przygotowanie słodkiego poczęstunku. Atrakcją stały się okolicznościowy tort ufundowany przez Stowarzyszenie ONA.  Wszystkim , którzy przyczynili się do zrealizowania tej wspaniałej uroczystości Mama na Medal 2016 zostały wręczone Dyplomy –podziękowania. Dzięki mediom społeczność konińska dowiedziała się o uroczystości z konińskich portali.

 

<< Z powrotem Dodaj nowy komentarz
KazikN
2019/10/08 16:14:03
Pogonmy szkodnikow z POPIS
Ludzie jak w tym kraju ma byc dobrze jak wy w kolko wybieracie miedzy tyfusem, a cholera. Ida wybory a wy ciagle glosujecie na sondaze, a nie tak jak wam serce podpowiada. Sondaze sa oszukane, to zwykla socjotechnika. Zrozumcie, ze trzeba w koncu wywalic magdalenkowy uklad POPIS z sejmu i wtedy tu bedzie normalnie. Oni nie sluza naszemu krajowi - jedni pacholki Brukseli, drudzy pacholki USA. Im chodzi tylko i wylacznie o wladze. Zycie w splendorze i luksusach przez kolejne 4 lata na koszt podatnikow.

Zrozumcie, ze PIS nie daje wam 500+ z troski o was, czy o wasze dzieci. To jest zwykle kupowanie glosow i to jeszcze waszymi pieniedzmi. Tak placicie za to w podniesionych kolejnych podatkach i daninach. Zrozumcie ze dobrobyt buduje sie obnizajac podatki, a nie rozdajac pieniadze.

Ja chce zyc godnie ze swojej pensji, a nie dostawac jekies grosze od panstwa. Jest jedna partia ktora chce obnizac podatki, nie dawac, ale i tez nie zabierac, ale ja wam nie bede mowil na kogo glosowac. Powiem wam, na kogo nie glosowac - trzeba pogonic POPIS! I trzeba ruszyc sie z domu i isc na wybory. Nie patrzcie na sondaze. Namowcie cala rodzine i idzcie glosowac przeciwko POPIS. Te szkodniki niszcza Polske od ponad 2o lat pod roznymi nazwami. Biedy nie da sie zniesc ustawa tak jak to Kaczynski planuje poprzez podniesienie placy minimalnej. Niezbyt inteligentni juz sie ciesza, ze beda wiecej zarabiac, ale przeciez nie pomysla, ze np szef piekarni bedzie musial podniesc pensje piekarzom i chleb bedzie kosztowal 8zl. I tak samo w kazdej innej branzy. Dlaczego nie mozna podniesc skandalicznie niskiej kwoty wolnej od podatku, a wydaje sie miliardy na 500+ ? Dlaczego ta banda z Wiejskiej ma kwote wolna od podatku w wysokosci 30000 a my 10 razy mniej? To nie jest ani dobre prawo, ani sprawiedliwosc. Kopiujcie ten komentarz i wklejajcie na swoim facebook-u, twitterze i gdzie tylko sie da.
EllPync
2019/09/17 05:31:38
Cialis Precio En Farmacias De Espana Ellupliff
Propecia Glaucoma Is It Safe Amoxil Aspirin <a href=http://cheapviapill.com>buy viagra</a> Achat Du Levitra En Belgique
Nakykeesee
2018/04/27 15:15:10
faidaJes faidaJes
What do I get in exchange?
What's turpitude?
Marshall got down beside him, steadying himself by holding onto Leos thigh, then sliding his hand up to absentmindedly fondle the dangling bits. Very good, he announced, standing again. Carry on.
<a href=http://gobi.com.sg>buy cake online</a> At that moment the front doorbell rang loudly causing Mort to jump.
Anything! Leo declared innocently.
Yes, he is, Hugh agreed.
Ellupliff
2018/04/09 02:15:07
Cialis Viagra Levitra Comparison Ellupliff
Purchase Tamoxifen <a href=http://cheapciali.com>generic cialis canada</a> Best Place To Buy Viagra Viagra Naturale Nel Cibo
kamagra oral
2018/03/28 07:12:50
kamagra 100mg chewables for sale vom
kamagra 100mg chewable lifesavers
<a href="http://kamagradxt.com/">buy kamagra 100mg</a>
kamagra jelly
<a href="http://kamagradxt.com/">kamagra 100 mg oral jelly</a>
kamagra oral jelly sildenafil citrate
ThaMall
2018/01/28 10:33:16
Comprar Cialis Natural ThaMall
Length Of Levitra Patent Rxshop247 <a href=http://cheapciali.com>cialis</a> Levitra Orosolubile Italia Buy Metformin Without Prescription
osujaar
2017/09/26 11:50:32
Visualize orbital pharmacodynamic rises, both, calculi; work.
http://20mg-levitraforsale.com/ - 20mg-levitraforsale.com.ankor <a href="http://usbuy-ventolin.com/">usbuy-ventolin.com.ankor</a> http://generic-levitracheapest-price.com/
uwovikekuben
2017/09/26 11:37:14
The say; manifesting news flank.
http://20mg-levitraforsale.com/ - 20mg-levitraforsale.com.ankor <a href="http://usbuy-ventolin.com/">usbuy-ventolin.com.ankor</a> http://generic-levitracheapest-price.com/
ewesatec
2017/09/26 11:12:48
Other lips summer adducted fibroids; models.
http://20mg-levitraforsale.com/ - 20mg-levitraforsale.com.ankor <a href="http://usbuy-ventolin.com/">usbuy-ventolin.com.ankor</a> http://generic-levitracheapest-price.com/
esuyeodogek
2017/09/26 10:57:27
Size depressive spends non-cirrhotic papilloedema antifibrinolytic together.
http://20mg-levitraforsale.com/ - 20mg-levitraforsale.com.ankor <a href="http://usbuy-ventolin.com/">usbuy-ventolin.com.ankor</a> http://generic-levitracheapest-price.com/
33 łączna ilość elementów 1  2  3  4 
Dodaj nowy komentarz
Nazwa*
Temat*
Komentarz*
Wprowadź kod potwierdzający widoczny na obrazku*
Odśwież obrazek


Luty, 2013
Marzec, 2013
Maj, 2013
Czerwiec, 2013
Lipiec, 2013
Sierpień, 2013
Wrzesień, 2013
Listopad, 2013
Grudzień, 2013
Luty, 2014
Marzec, 2014
Kwiecień, 2014
Maj, 2014
Czerwiec, 2014
Lipiec, 2014
Wrzesień, 2014
Listopad, 2014
Marzec, 2015
Czerwiec, 2015
Lipiec, 2015
Wrzesień, 2015
Listopad, 2015
Styczeń, 2016
Luty, 2016
Marzec, 2016
Kwiecień, 2016
Lipiec, 2016
Styczeń, 2017
Nowości i wydarzeniaO nasDokumentyOrganizacjaDziałalnośćSprawozdaniaUchwałyGaleria obrazówMapa serwisuKontaktAkcelerator NGO