Nowości i wydarzeniaO nasDokumentyOrganizacjaDziałalnośćSprawozdaniaUchwałyGaleria obrazówMapa serwisuKontaktAkcelerator NGO
ONA w Mieście Kobiet

ONA w Mieście Kobiet
03.03.2014r. godz. 17.00 Kawiarnia CKiS , ul. Okólna 47
Spotkanie „Profilaktyka zdrowia w badaniach laboratoryjnych”
O tym jak ważne są prawidłowo wykonane badania laboratoryjne, czego można się dowiedzieć na podstawie ich wyników o naszym zdrowiu opowiedziała Elżbieta Adamska –Kranz doświadczony diagnosta laboratoryjny. Uczestniczki spotkania szczególnie chwaliły sobie możliwość indywidualnych konsultacji.
 
 


 
06.03.2014r. godz. 17.00 Kawiarnia CKiS, Konin, ul. Okólna 47  
Otwarta-Nowoczesna-Aktywna spotkanie pań przy muzyce w wykonaniu zespołu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej z Konina pod kierunkiem Szymona Wieczorkiewicza, wzbogacone występami solowymi i recytacjami, poprzedziło prezentacje pań, które dzieliły się z uczestniczkami swoimi pracami, zainteresowaniami, hobby.
O swoich pasjach opowiadały m.in. dr Elwira Jedlińska, Beata Jagieła, Szirin Osowiec, a piękne rękodzieło zaprezentowała Iza Smakulska.
 
 
 
08.03.2014r. godz. 11.00 Pracownia „U Izy” Warsztaty CIACH-CIUCH – praktyczne porady: jak dać nowe życie zapomnianym „ciuchom”. Pod okiem instruktorek uczestniczki mogły samodzielnie lub z pomocą nadać nową formę i przeznaczenie przyniesionym przez siebie ubraniom zalegającym w naszych szafach. Jak wykorzystać szmatki, ścinki, pasmanterie do dekoracji świątecznych jaj pokazała Halina Strzelczyńska. Każda z przyniesionych rzeczy znalazła swoje nowe przeznaczenie.


ONA w Mieście Kobiet
Najdłuższa opowieść o koniniankach
 
Od 1 do 15 marca 2014r. członkinie stowarzyszenia ONA wraz z wolontariuszami zachęcali mieszkanki naszego miasta do spisywania wspomnień, ciekawych zdarzeń, zaskakujących historii, niezapomnianych przeżyć, ciekawych miejsc związanych z Koninem i jego mieszkankami. Historie zbierałyśmy podczas imprez, które odbywały się w Mieście Kobiet. Zapisywałyśmy je „ad hoc” na papierowym szalu (ryza papieru do drukarek). Docierałyśmy do wielu pokoleń koninianek i spisywałyśmy ich krótkie opowieści. Wiele historii panie spisały w zaciszu domowym.


FINAŁ miał miejsce 15 marca 2014 r. o godz. 11.00
na skwerze przed Konińskim Domem Kultury. Na spotkanie przyszły również panie przynosząc swoje historie. Niestety fatalna pogoda, deszcz i wiatr uniemożliwiły wspólne połączenie (sklejenie) wszystkich historii w długi papierowy szal, stanowiący najdłuższą opowieść o naszym mieście i jego mieszkankach oraz komisyjne mierzenie „długości” historii. Zrobiłyśmy to w pomieszczeniu, aby żadna z historii nie była narażona na zniszczenie. Tak powstała najdłuższa, mierząca 10,8m historia pisana przez koninianki.
Dziękujemy wszystkim autorkom. Już niedługo najciekawsze wpisy zostaną umieszczone na stronie internetowej naszego projektu www.koninskiszlakkobiet oraz www.onakonin.pl.2014.02.15. ONA w Mieście Kobiet
Nasz projekt Babka w dobrej formie nabiera realnych kształtów. Przewidujemy zorganizowanie kilku ciekawych spotkań i wydarzeń. Jedną z nich będzie  Najdłuższa opowieść o koniniankach.
Od 1 marca 2014 Członkinie stowarzyszenia i wolontariusze zachęcać będą mieszkanki naszego miasta do spisywania wspomnień, ciekawych zdarzeń, zaskakujących historii, niezapomnianych przeżyć, ciekawych miejsc związanych z Koninem i jego mieszkankami. Historie będziemy zbierać podczas imprez, które odbywać się będą w Mieście Kobiet. Zapisywane będą  „ad hoc” na papierowym szalu (ryza papieru do drukarek). Wolontariuszki docierać będą również do wielu pokoleń koninianek i spisywać ich krótkie opowieści. Oczekujemy również na historie spisane w zaciszu domowym na kartce A4. Można je będzie także umieszczać na stronie Stowarzyszenia ONA na FB lub przesyłać na naszą pocztę ona@onakonin.pl. Wszystkie wpisy zostaną wydrukowane.
15 marca 2014 r. o godz. 11.00   na skwerze przed Konińskim Domem Kultury  nastapi połączenie (sklejenie) wszystkich historii w długi papierowy szal stanowiący najdłuższą opowieść o naszym mieście i jego mieszkankach oraz komisyjne mierzenie „długości” historii.
Najciekawsze wpisy zostaną umieszczone na stronie internetowej naszego projektu Koniński Szlak Kobiet. Jeśli autorzy wpisu nie wyrażą zgody na jego upublicznienie prosimy o zaznaczenie tego pod własnym wpisem.


16 marca 2013 r. godz. 12.00 Szczególne miejsca związane ze znanymi Koniniankami odwiedziły realizatorki projektu "Koniński Szlak Kobiet". Ciekawe wspomnienia i informacje przygotowane przez Sylwię Frankowską uatrakcyjnione stylizacją z epoki w wykonaniu uczestniczek spaceru, stanowiły nowy akcent w Mieście Kobiet, jakim stał się Konin w dniach od 1 do 17 marca 2013 roku.


10 marca 2013 godz. 16.00 "DzieńCiucha" -
babski targ
w kawiarni Oskard
zorganizowany przez Stowarzyszenie ONA we współpracy z Fundacją "Podaj dalej"


Tego popołudnia spotkały się Panie, które sprzedawały, wymieniały lub przekazały nieodpłatnie zawartość swoich szaf. Zaprezentowały się również twórczynie i artystki zajmujące się wyrobem biżuterii, toreb czy ubrań. Można było skorzystać z porad kosmetyczki i wizażystki oraz wziąć udział w konkursach. Przede wszystkim niedzielne popołudnie było miłą okazją do spotkania się i miłego spędzenia czasu.Marzec 2013


Tradycyjnie uczestniczyć będziemy w organizowanym w marcu przedsięwzięciu „Konin – Miasto Kobiet”
Od 1 do 17 marca odbywać się będzie szereg imprez, w organizacje których włączają się instytucje kultury, stowarzyszenia, lokalni animatorzy kultury, media oraz kawiarnie, kluby, salony urody. W pracach zespołu organizacyjnego uczestniczy Monika Kosińska.

Stowarzyszenie ONA organizować będzie:
  • 10 marca 2013 godz. 16.00      "DzieńCiucha" - babski targ w kawiarni Oskard
  • 14 marca 2013 godz. 18.00 – spotkanie z Sylwią Chutnik w Dyskusyjnym Klubie Książki 
  • 16 marca 2013 – Projekt: Koniński Szlak Kobiet. „Spacer Konińskim Szlakiem Kobiet” polega na przygotowaniu – w oparciu o materiały zebrane i opracowane przez historyka z Miejskiej Biblioteki Publicznej, wraz z wolontariuszami - biogramów 10 kobiet, które miały aktywny wkład w życie społeczne i kulturalne Konina lub których los mieszkanek wielokulturowego miasteczka ma symboliczne znaczenie dla zrozumienia barier społecznych, kulturowych, pokoleniowych obecnych także we współczesnej Polsce i współczesnym Koninie. Biogramy te posłużą do opracowania trasy spaceru – grupa animatorów (wolontariuszy) ustali miejsca na mapie Konina powiązane z historiami kobiet i wytyczy przebieg szlaku. Spośród animatorów zostaną wybrani przewodnicy, którzy poprowadzą uczestników spaceru Konińskim Szlakiem Kobiet. Informacje o zadaniu będą publikowane w lokalnych mediach (prasa, portal miejski) oraz na portalach społecznościowych. Rekrutacja adresatów zadania będzie polegała na zgłoszeniu chęci uczestnictwa w spacerze, w tym celu zostanie podany numer telefonu, pod którym wolontariuszka będzie przyjmowała zgłoszenia.

Marzec 2012

Brałyśmy udział w miejskim projekcie „Konin – miasto kobiet”. W przedsięwzięcie zaangażowane były instytucje kultury, stowarzyszenie ONA, lokalni animatorzy kultury, media oraz kawiarnie, kluby, salony urody. W ramach tego projektu na terenie miasta odbyło się kilkanaście wydarzeń kulturalnych oraz imprez dedykowanych kobietom.
Stowarzyszenie ONA zaangażowało się w kilka przedsięwzięć tego projektu m.in. Jak być piękną i młodą – medycyna estetyczna – spotkanie z dr Nowickim w Cafe Minoque (3.03.2012). W pracach zespołu organizacyjnego uczestniczyła Monika Kosińska.
7 marca 2012 r. w przededniu Dnia Kobiet, odbyła się uroczysta Gala, na której po raz drugi została wyłoniona EuroLady ze wschodniej Wielkopolski. W restauracji „Pod Platanem” w Koninie, spotkały się wszystkie uczestniczki, które wzięły udział w Konkursie. Laureatka została Ewa Kanabus – Koszal, mieszkanka powiatu słupeckiego, która jest autorką i koordynatorką wielu projektów, które realizuje w Wielkopolsce, Polsce i poza granicami naszego kraju. Byłyśmy współorganizatorkami Plebiscytu i podsumowującej go Gali.Marzec 2011

Brałyśmy udział w miejskim projekcie „Konin – miasto kobiet”. W przedsięwzięcie zaangażowane były instytucje kultury, stowarzyszenie ONA, lokalni animatorzy kultury, media oraz kawiarnie, kluby, salony urody. W ramach tego projektu na terenie miasta odbyło się kilkanaście wydarzeń kulturalnych oraz imprez dedykowanych kobietom. Stowarzyszenie ONA zaangażowało się w kilka przedsięwzięć tego projektu, a ich koordynatorem była Monika Kosińska.
7 marca 2011r. byłyśmy współorganizatorkami Gali „Euro Lady” podsumowującej plebiscyt.. W pięknych wnętrzach restauracji „Pod platanem”, przy akompaniamencie Big Bandu Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie pod dyrekcją Krzysztofa Pydyńskiego i wokalistek Magdaleny Iwińskiej oraz Kamili Markuszewskiej, poznaliśmy zwyciężczynię I edycji konkursu, którą została Emilia Lipińska z Koła. Galę poprowadzili: Sylwia Przybyła i Sławomir Papiera.Marzec 2010
Udział w miejskim projekcie „Konin – miasto kobiet”. W przedsięwzięcie zaangażowane były instytucje kultury, stowarzyszenie ONA, lokalni animatorzy kultury, media oraz kawiarnie, kluby, salony urody. W ramach tego projektu na terenie miasta odbyło się kilkanaście wydarzeń kulturalnych oraz imprez dedykowanych kobietom. Stowarzyszenie ONA zaangażowało się w kilka przedsięwzięć tego projektu:
7 marca 2010 „Wieczór zmysłów” – spotkanie dla pań w Kawiarni Kogel – Mogel – podczas którego między innymi promowałyśmy zdrową żywność wolną od GMO (organizmów modyfikowanych genetycznie), przedstawiałyśmy kobiety z pasją, brałyśmy udział w pokazie mody i brafitingu.
7 marca 2010 „Kobiety twórcze w polityce, biznesie, sztuce i codzienności” – panel dyskusyjny prowadzony w kawiarni Domu Kultury „Oskard” przez dziennikarkę Radia Merkury z udziałem aktorki Joanny Szczepkowskiej, poseł Elżbiety Streker – Dembińskiej, wicestarosty konińskiego Małgorzaty Waszak oraz prezes ZE PAK Katarzyny Muszkat.
8 marca 2010

„Babka w dobrej formie”

 w całości zorganizowane przez Stowarzyszenie spotkanie dla pań poświęcone zdrowiu i kondycji fizycznej kobiety.

Panie mogły wysłuchać następujących prezentacji:
  • Badania laboratoryjne we współczesnym laboratorium diagnostyki medycznej -Elżbieta Adamska – Kranz, Kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie
  • Rak piersi Barbara Kaszuba – lekarz specjalista patomorfolog, Kierownik Zakładu Patomorfologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie
  • Jak długo zachować dobrą kondycję fizyczną? Co to jest fitness i dla kogo jest przeznaczony? Małgorzata Woźniak – Sara Fitness
  • Konto na obcasach – Bank Zachodni WBK Elżbieta Kaźmierczak – dyrektor II Oddziału BZ WBK w Koninie
 Dla 50 pań uczestniczących w imprezie zorganizowaliśmy bezpłatne profilaktyczne badania krwi.  
 


Razem w XXI wiek - z historią ku przyszłości
Lato ze sztalugą
Jesień ze sztalugą
Opowiedz mi o moim mieście
Koniński Szlak Kobiet
Biogramy Kobiet
Gra Miejska NGO
Koniński Kongres Kobiet
ONA w Mieście Kobiet
Mama na Medal
Eurolady
Promocja Zdrowia
Spotkania
ONA - świadoma swojej roli
Konferencje
Kalendarium
Nowości i wydarzeniaO nasDokumentyOrganizacjaDziałalnośćSprawozdaniaUchwałyGaleria obrazówMapa serwisuKontaktAkcelerator NGO