Nowości i wydarzeniaO nasDokumentyOrganizacjaDziałalnośćSprawozdaniaUchwałyGaleria obrazówMapa serwisuKontaktAkcelerator NGO
Mama na Medal


W 2014 roku Mamami na Medal zostały:
Ewa Dubanosow - społeczniczka, inicjatorka wielu przedsięwzięć wspomagających rodziców dzieci niepełnosprawnych, Wanda Dynia - pielęgniarka szkolna, oddana i wrażliwa opiekunka, Mariola Jach - Dyrektorka Rodzinnego Domu Dziecka, Mama dla ponad 30 wychowanków, Beata Pieczyńska aktywna zawodowo dziennikarka i reporterka, autorka bajek dla dzieci, Dorota Strzelczyńska Dyrektorka Przedszkola nr 1, pedagog i wychowawca, utalentowana i wrażliwa, pełna pomysłów i tryskająca energią inicjatorka akcji społecznych, Mirosława Wieczorkiewicz -twórcza, pełna inicjatywy, kompetentna, otwarta, wrażliwa i ciepła wychowawczyni i nauczycielka dla wielu roczników gimnazjalistów.

Uroczyste wręczenie medali i nagród odbyło się w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, uświetnił je koncert Big Bandu pod kierownictwem Szymona Wieczorkiewicza oraz występ młodzieży z Gimnazjum nr 7. Wszyscy uczestnicy zostali uraczeni wspaniałym tortem wykonanym przez Cukiernię PREUS.


Po raz kolejny miałyśmy okazję uhonorować wspaniałe Mamy. Tym razem spotkałyśmy się 24 maja 2013 r. w restauracji "Pod Czerwonym Kurem". Kandydatury do tytułu Mamy na Medal zgłosiły fundacje i organizacje działające na rzecz rodziny. Wielkie podziękowania dla Fundacji Otwarcie, Fundacji Podaj Dalej i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, dzięki którym miałyśmy okazję poznać i wyróżnić wspaniałe kobiety.
Medale, dyplomy, upominki okazjonalny tort, występ uczennic Gimnazjum nr 7, wystawa prac malarskich oraz koncert trio Szymona Wieczorkiewicza złożyły się na wspaniałą uroczystość. Niejednej mamie zakręciła się łza w oku.
Wszystkim Mamom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.


15 czerwca 2011 Koło.  Mamy na Medal zgromadziły sie w Kolskim Ratuszu w towarzystwie swoich małzonków i dzieci. To spotkanie miało więc wyjątkowo rodzinną atmosferę. To by trafny wybór.
 
 

 
 
 
6 czerwca 2011 r. Słupca. Wspaniałe Mamy ze Słupcy spotkały się by porozmawiać o swoich problemach i sukcesach. Każda z nich z dumą opowiadała o swoich dzieciach, tych dorosłych i tych małych. Piękne weneckie maski z pewnością bedą im przypominać pełne wzruszeń spotkanie.


 
 
30 maja 2011 r. Konin. Tradycją jest przyznawanie medali wyróżniającym się Mamom. Każdy rok przynosi ze sobą zmiany. Zaczynaliśmy od skromnych wyróżnień, potem były medale. W 2011 roku organizacje pozarządowe i stowarzyszenia zgłosiły szczególnie wiele kandydatek. Z tego powodu postanowiliśmy, aby uroczyste spotkania i wręczenie medali odbyły się w kilku miastach naszego subregionu. Medale miały wyjątkową formę weneckiej maski. Te arcydzieła przygotowała nasza koleżanka Iza Smakulska. Pierwsze spotkanie miało miejsce 30 maja w Koninie, a gościem honorowym podczas uroczystości była Małgorzata Napieralska.

.
 25 maja 2010 r. „Mamy rządzą”. W spotkaniu zorganizowanym 25 maja w „Klinice Artystycznej” Klubu ENERGETYK wzięło udział ok. 50 mam i przy kawie, cieście i muzyce na żywo, wspólnie świętowałyśmy Dzień Matki. Poseł Elżbieta Streker – Dembińska wręczyła okolicznościowe medale szczególnie wyróżniającym się matkom. Spotkanie było okazją do dyskusji na temat problemów wynikających z godzenia roli matki z aktywnością zawodową i społeczną oraz wyzwań jakie stoją przed kobietami wychowującymi dzieci o szczególnych potrzebach pielęgnacyjno – opiekuńczych i ich powrotem do pracy zawodowej.


Razem w XXI wiek - z historią ku przyszłości
Lato ze sztalugą
Jesień ze sztalugą
Opowiedz mi o moim mieście
Koniński Szlak Kobiet
Biogramy Kobiet
Gra Miejska NGO
Koniński Kongres Kobiet
ONA w Mieście Kobiet
Mama na Medal
Eurolady
Promocja Zdrowia
Spotkania
ONA - świadoma swojej roli
Konferencje
Kalendarium
Nowości i wydarzeniaO nasDokumentyOrganizacjaDziałalnośćSprawozdaniaUchwałyGaleria obrazówMapa serwisuKontaktAkcelerator NGO