Nowości i wydarzeniaO nasDokumentyOrganizacjaDziałalnośćSprawozdaniaUchwałyGaleria obrazówMapa serwisuKontaktAkcelerator NGO
Eurolady
Luty-marzec 2012r. Stowarzyszenie ONA było współorganizatorem II edycji konkursu „Euro Lady 2011” Konińska inicjatywa zyskała szerszy wymiar. Ogromny wkład pracy w realizację tego projektu wniosły nasze członkinie: Sylwia Przybyła i Monika Kosińska. Współorganizatorami konkursu we wschodniej Wielkopolsce są: Telewizja Informacyjna TV Wielkopolska, Radio Planeta oraz Stowarzyszenie ONA Otwarta-Nowoczesna-Aktywna.
Do udziału w konkursie zgłoszono 12 kobiet z Konina oraz powiatów: kolskiego, słupeckiego, wrzesińskiego i gnieźnieńskiego. Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła konkursowa, w której skład weszli przedstawiciele organizatora oraz współorganizatorów konkursu, a także zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Emilia Lipińska i prezes zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie Krzysztof Gubański, do następnego etapu nominowała pięć finalistek. O tytuł EuroLady i nagrodę główną ubiegały się: Barbara Budzyńska z Wrześni, Jolanta Janczak
z Wrześni, Ewa Kanabus Koszal z Słupcy, Marta Kowalewska z Gniezna i Grażyna Twardowska Gałek z Konina. Sylwetki kandydatek prezentowane były na stronie organizatora konkursu posła Marka Siwca oraz na portalu internetowym www.tvwielkopolska.pl, gdzie oddawano głosy na nominowane panie.


7 marca 2012 r., w przededniu Dnia Kobiet, odbyła się uroczysta Gala, na której po raz drugi została wyłoniona EuroLady ze wschodniej Wielkopolski. W restauracji „Pod Platanem” w Koninie, spotkały się wszystkie uczestniczki, które wzięły udział w Konkursie. Zaproszeni również zostali przedstawiciele samorządów, izb gospodarczych, instytucji, stowarzyszeń oraz współorganizatorzy i sponsorzy konkursu. Wszystkie Panie otrzymały za udział w Konkursie pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, ufundowane przez organizatora posła Marka Siwca. Finalistki ubiegające się o tytuł EuroLady 2011 zostały uhonorowane dyplomami, nagrodami rzeczowymi, zaproszeniami do salonów urody i kina, a także bukietami kwiatów. Największą ilość głosów oddanych przez internautów, a tym samym tytuł EuroLady otrzymała Ewa Kanabus – Koszal, mieszkanka powiatu słupeckiego, która jest autorką i koordynatorką wielu projektów, które realizuje w Wielkopolsce, Polsce i poza granicami naszego kraju. Laureatką II miejsca została Pani Jolanta Janczak z powiatu wrzesińskiego, która pozyskała i wykorzystała środki unijne na projekty turystyczne.III miejsce zajęła Marta Kowalewska z Gniezna za promowanie przedsiębiorczości. Wszystkie Panie w nagrodę otrzymały wyjazd do Brukseli z możliwością zwiedzenia Europarlamentu. Galę uświetnił koncert Big Bandu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie pod batutą Krzysztofa Pydyńskiego oraz występ wokalny Anny Królikiewicz.


Luty-marzec 2011 r. Stowarzyszenie ONA było współorganizatorem I edycji konkursu „Euro Lady 2010” o nagrodę posła do Parlamentu Europejskiego Marka Siwca. Inicjatorami konkursu byli: posłanka Elżbieta Streker – Dembińska, europoseł Marek Siwiec. Ogromny wkład pracy w realizację tego projektu wniosły nasze członkinie: Sylwia Przybyła i Monika Kosińska. Do współorganizacji zaprosiliśmy Telewizję Informacyjną „Konin”, Radio „Planeta” i Głos Wielkopolski. Uczestniczkami Konkursu mogły być Panie, które do powstania i realizacji przedsięwzięć, wykorzystały Fundusze Europejskie, były pomysłodawczyniami projektów, autorkami/współautorkami  wniosków o dofinansowanie lub były bezpośrednio zaangażowane w realizację projektów. Do udziału zaprosiliśmy kobiety z miasta Konin oraz powiatów: konińskiego, kolskiego, słupeckiego, tureckiego i wrzesińskiego. Celem konkursu było wyróżnienie kobiet, które pozyskały i wykorzystały Fundusze Europejskie oraz nagrodzenie autorki projektu, który zdaniem jury  i internautów został najwyżej oceniony. Kandydatki do Konkursu zgłaszane były przez instytucje i organizacje, którymi są: Agencja Rozwoju Regionalnego w Koninie, Izby Gospodarcze, Wojewódzki Urząd Pracy i Powiatowe Urzędy Pracy, Urzędy Miast i Gmin oraz Stowarzyszenia działające na terenie objętym konkursem. Zgłoszono 13 pań, z których kapituła konkursu wyłoniła 5 nominowanych do tytułu Euro Lady 2010. Na wyłonione kandydatki głosowali internauci na stronie internetowej konkursu oraz partnerów.

 
7 marca 2011 r. Byłyśmy współorganizatorkami Gali „Euro Lady” podsumowującej plebiscyt. W pięknych wnętrzach restauracji „Pod platanem”, przy akompaniamencie Big Bandu Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie pod dyrekcją Krzysztofa Pydyńskiego i wokalistek Magdaleny Iwińskiej oraz Kamili Markuszewskiej, poznaliśmy zwyciężczynię I edycji konkursu, którą została Emilia Lipińska z Koła. Galę poprowadzili: Sylwia Przybyła i Sławomir Papiera.
 


Razem w XXI wiek - z historią ku przyszłości
Lato ze sztalugą
Jesień ze sztalugą
Opowiedz mi o moim mieście
Koniński Szlak Kobiet
Biogramy Kobiet
Gra Miejska NGO
Koniński Kongres Kobiet
ONA w Mieście Kobiet
Mama na Medal
Eurolady
Promocja Zdrowia
Spotkania
ONA - świadoma swojej roli
Konferencje
Kalendarium
Nowości i wydarzeniaO nasDokumentyOrganizacjaDziałalnośćSprawozdaniaUchwałyGaleria obrazówMapa serwisuKontaktAkcelerator NGO