Nowości i wydarzeniaO nasDokumentyOrganizacjaDziałalnośćSprawozdaniaUchwałyGaleria obrazówMapa serwisuKontaktAkcelerator NGO
Opowiedz mi o moim mieście

Rozpoczynamy realizację projektu „Opowiedz mi o moim mieście”, który jest kontynuacją zeszłorocznych działań skupionych wokół „Konińskiego Szlaku Kobiet”. Chcemy popularyzować wiedzę na temat historii Konina, ale widzianej oczami zwykłego człowieka.
Projekt kierujemy do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz seniorów - rodowitych mieszkańców miasta. To ich relacje młodzież będzie zbierać i opracowywać. Wcześniej młodzi ludzie wraz ze swoimi nauczycielami wezmą udział w warsztatach historii mówionej, które dostarczą im niezbędnej wiedzy i kompetencji. Z zebranych wspomnień, które uda się ocalić od zapomnienia, powstaną zręby archiwum mówionej historii miasta udostępnionego dla wszystkich zainteresowanych poprzez stronę internetową.
Zakładamy, że działania staną się okazją do budowania relacji międzypokoleniowych, rozbudzą zainteresowanie młodzieży historią lokalną i pozwolą utożsamić się jej z miejscem zamieszkania. Projekt potrwa do końca listopada, a jego realizacja możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem wszystkich, którzy ukończyli co najmniej 50 lat i chcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z Koninem.

Projekt finansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiegi
  
Projekt współfinansowany ze srodków Samorządu Województwa Wielkopolskiego


Razem w XXI wiek - z historią ku przyszłości
Lato ze sztalugą
Jesień ze sztalugą
Opowiedz mi o moim mieście
Koniński Szlak Kobiet
Biogramy Kobiet
Gra Miejska NGO
Koniński Kongres Kobiet
ONA w Mieście Kobiet
Mama na Medal
Eurolady
Promocja Zdrowia
Spotkania
ONA - świadoma swojej roli
Konferencje
Kalendarium
Nowości i wydarzeniaO nasDokumentyOrganizacjaDziałalnośćSprawozdaniaUchwałyGaleria obrazówMapa serwisuKontaktAkcelerator NGO