Nowości i wydarzeniaO nasDokumentyOrganizacjaDziałalnośćSprawozdaniaUchwałyGaleria obrazówMapa serwisuKontaktAkcelerator NGO
Jesień ze sztalugą

 
„Jesień ze sztalugą” – projekt realizowany od września do listopada 2014, współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach konkursu Mikrodotacji, adresowany do kobiet 55+.

Jesień ze sztalugą
Jest to projekt współfinansowany ze środków Programu FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich), realizowanego w Wielkopolsce przez Centrum PISOP ramach Konkursu Mikrodotacji, który rozstrzygnięto 15 września br.
Do konkursu przystąpiła Grupa Nieformalna ONART, której Patronem jest Stowarzyszenie ONA. Grupę Nieformalną tworzą mieszkanki Konina zainteresowane popularyzacją różnych form aktywności artystycznej osób w wieku 55+. Ich zawodową i społeczną pasją jest rozwijanie zainteresowań, form samorealizacji, odkrywanie potencjału i kształcenie umiejętności, wpływających na zachowanie sprawności intelektualnej, fizycznej i emocjonalnej.
Działalność Grupy zainicjowały członkinie Stowarzyszenia ONA: Halina Strzelczyńska, Bożena Łacińska-Urbaniak, Ewa Szczepaniak, Anna Lewandowska.
Celem projektu „Jesień ze sztalugą” jest indywidualna i zbiorowa aktywizacja artystyczna i społeczna 10 mieszkanek Konina w wieku 55+.
W okresie od września do listopada 2014 r. zrealizowane zostaną:
1.      Warsztaty psychologiczne dla 10 osobowej grupy kobiet. Ich celem jest zindywidualizowanie potrzeb i oczekiwań uczestniczek. Wezmą udział w wykładzie i ćwiczeniach prowadzonych przez wolontariuszy - specjalistę z dziedziny psychiatrii (2 godziny.) i psychologii (2 godziny) nt. wpływu terapii artystycznej na radzenie sobie z emocjami.
2.      Warsztaty malarskie dla 10 osób rozpocznie wykład o podstawach i wybranych technikach malarstwa. Kolejne zajęcia prowadzone będą w formie zajęć praktycznych w 2 grupach 5 – osobowych. Każda z uczestniczek w pracowni przy podstawowym zestawie malarskim spędzi przy sztaludze 3 dni po 4 godziny, a efektem ich pracy będzie 10 obrazów wykonanych w wybranych przez uczestniczki technikach.
3.      Wystawa prac wykonanych przez uczestniczki projektu zostanie poprzedzona wydaniem folderu prezentującego wszystkie etapy projektu oraz jego materialne efekty w postaci namalowanych obrazów. Organizacja wystawy będzie wymagała wspólnej pracy dotyczącej promocji wystawy, zaproszenia gości, aranżacji sali wystawienniczej. Na wernisaż zostanie zakupionych 5 sztalug wystawienniczych, które po wystawie staną się własnością Stowarzyszenia i służyć będą realizacji podobnych przedsięwzięć w przyszłości.
Wartość całego projektu to 6 860 zł z tego dotacja FIO 5 000 zł. Pozostałe środki to praca społeczna członków Stowarzyszenia i świadczenia wolontariuszy – 1 860 zł

Zapraszamy na Wystawę podsumowującą projekt
"Jesień ze sztalugą"


 
 
 


Razem w XXI wiek - z historią ku przyszłości
Lato ze sztalugą
Jesień ze sztalugą
Opowiedz mi o moim mieście
Koniński Szlak Kobiet
Biogramy Kobiet
Gra Miejska NGO
Koniński Kongres Kobiet
ONA w Mieście Kobiet
Mama na Medal
Eurolady
Promocja Zdrowia
Spotkania
ONA - świadoma swojej roli
Konferencje
Kalendarium
Nowości i wydarzeniaO nasDokumentyOrganizacjaDziałalnośćSprawozdaniaUchwałyGaleria obrazówMapa serwisuKontaktAkcelerator NGO